Chic "šik" o víkendu

11.03.2019

CHiC [šik] o víkendu

Procházím se francouzskými ulicemi. Je víkend. Sobota odpoledne.

Fascinuje mě, jak okolo procházejí lidé vystajlovaní od hlavy až k patě. Za nimi se line vůně francouzských parfémů. Nejrůznější generace. Většinou v párech.

Dámy elegantně zavěšeny do svých mužů vykračující lehkým krokem po "rue" a pokukující po vitrínách, u kterých se zastavují a polemizují, co je "magnifique" a pak vklouznou do originálního obchůdku.

Přemýšlím, že když vyrazím(e) o víkendu do ulic českých měst, tak je spíš liduprázdno a nebo je to "velká pohodářská". Uf víkend, hurá do pohodlných kalhot a bot, ve kterých se z města může vyrazit bez přezouvání rovnou na horskou túru. Asi je to praktické a pohodlné. Je přece víkend, tak proč se hodit do gala. Možná to bude tím, že se po nákupech jede rovnou na chalupu. Ve Francii to takovým zvykem není. A tak se Francouzi stajlují, parfémují, vymýšlejí nejrůznější kombinace oblečení a pak se courají městem a parkem, potkávají své známé a polemizují o všem možném.

Miluju pohodu na české šumavské chalupě, pohodlné oblečení a to, že se dá uniknout z ruchu velkoměsta. Jsem ale také ráda, že mohu čerpat reálnou inspiraci při víkendových promenádách francouzskými ulicemi a centrem města. Pozorovat módní kombinace, ať ty slušivé a nositelné, tak ty ostatní...

Tip: Francouzští muži si potrpí na různé šály a šátky. Někdy jen tak ležérně nechají viset šálu kolem krku bez precizního uvazování. Šály a šátky jsou barevné. Málo kdy je to praktická černá šála, která má účel zahřát. Slouží hlavně jako doplněk outfitu. Nebojí se pustit i do červené, žluté, okrové a jiné barvy. Zvlášť střední a starší generaci mužů baví tonalita a ladí tak barvu šály s kalhotami nebo svetrem. Najdou se i extravagantnější jedinci, kteří jdou do kontrastu. Samozřejmě styl odráží osobnost člověka, a tak na výstavě obrazů v Centre Pompidou to bude barevnými šálami v kontrastu s oblečením jen hýřit.