Džínová sukně – jak na ni?

06.09.2019

Džínová sukně patří k základům šatníku. Možná se vám nezdá, že by tomu tak bylo a tápete, jak s tímto kouskem naložit. Tady je několik tipů, jak na to a na co si dát pozor!

Nejdůležitější je dobře odhadnout váš typ postavy a tomu střih džínové sukně přizpůsobit. Pokud máte širší boky, bude pro vás nejvhodnější rozšířený nebo "áčkový" střih sukně.

Jak být trendy? Zvolte model, který je moderní. Nyní jsou moderní sukně s malým rozparkem, lehce rozstřepeným okrajem a dole zúžené. Vyšisované džínové sukně jsou také IN.

V momentě, kdy máte vybraný vhodný střih džínové sukně je dobré si uvědomit, že džínová sukně působí žensky a zároveň uvolněně. Ženskost, protože je to sukně a uvolněnost, protože je džínová :-) . Takže buď můžeme styl udělat ještě více ženský nebo naopak zdůraznit uvolněnost. Je to perfektní kousek pro "ležérní eleganci."

Vyhněte se naopak tomu, aby byla kombinace s džínovou sukní jednoduchá, fádní, příliš klasická se staromódními kousky.

Pozor však na vyzývavost. Mini sukně se spoustou doplňků, k tomu hluboký výstřih a vysoké podpatky - působí opravdu katastrofálně.

Pár návrhů pro jednotlivé typy sukní:

  • outfit s mini sukní
  • sukně střední délky pod kolena
  • dlouhá sukně

Mini sukně: Ideální na přechod sezón. Zvolte vhodnou mini délku, aby vzhled nepůsobil vulgárně. Kombinovat ji můžete se svetrem, tmavými punčochami a kotníkovými botami na středně vysokém podpatku. Krásná kombinace do města. Doplnit ji můžete ještě kabátem nebo oversize kabátem.


Sukně pod kolena: Pokud vaše pracovní postavení nevyžaduje striktní a přísná pravidla, je to velmi dobrá volba. Džínovou úzkou sukni pod kolena doplňte lodičkami na podpatku, ležérní košilí až pánského střihu a malou elegantní kabelkou. Budete jemně ležérní, zároveň elegantní a ženská.


Dlouhá džínová sukně: Velmi zajímavá a módní. Pozor však na materiál. Pokud je džínovina "těžká" není tato volba nejvhodnější pro menší postavy. Sáhněte po jiném střihu sukně, který vám bude lépe sedět.

Vraťme se k dlouhé sukni. Tento trendový look zvláště pokud je dlouhá džínová sukně s několika různých dílů džínoviny je velmi originální. Doplňte ji zajímavým svrškem , bundičkou ve folk stylu, malou kabelkou a velmi ženská kombinace je tady.

Když to všechno shrneme:

Chcete-li být trendová a módní v džínové sukni:

  • zvolte vhodný střih k vaší postavě
  • vyberte si jeden z trendových střihů ( mírně rozšířený, rozepínací s knoflíky vepředu ...)
  • nakombinujte džínovou sukni tak, aby byla "chic", ani ne moc fádní a jednoduchá a ani ne příliš vyzývavá

Doufám, že vás to trochu inspirovalo a máte nový tip pro každodenní příležitosti. Mrkněte se do skříně a pokud tam džínovou sukni máte, zkuste vymyslet alespoň jednu trendovou kombinaci. Když ji budete chtít se mnou zkonzultovat, ozvěte se, ráda poradím.